powered by Cordon Electronics Service autorizat Apple

Cariere - Pozitii deschise

Technician / Tehnician

Responsabilitati
  • Testeaza, stabileste diagnosticul, repara si calibreaza telefoanele mobile, tabletele sau alte echipamente de telecomunicatii.
  • Efectueaza reparatii mecanice si electronice la nivel de componenta/modul/placa de baza in functie de nivelul de reparatii pe fiecare model/tip de terminal GSM/UMTS.
  • Proceseaza documentele necesare fluxului de reparatii sau finalizarii acestuia (certificat de garantie, test final, test baterie, etc).
  • Raspunde pentru atingerea nivelului de calitate si a ciclului de reparatii in timpul solicitat.
  • Raspunde de toti indicatorii de calitate aferenti activitatii pe care o desfasoara.

Cerinte
  • Pregatire si/sau experienta in domeniul reparatiilor telefoanelor mobile, tabletelor sau altor echipamente de comunicatii.
  • Cunostinte tehnice sau comerciale despre produsele si serviciile din protofoliul companiei.
  • Cunostinte solide de operare pe calculator (MS Office si Internet).
  • Experienta de minim 1 an in domeniu.

Oferta (bonusuri, beneficii)
  • Posibilitate de perfectionare si avansare la locul de munca.
  • Potentiale bonusuri si beneficii aditionale.

Front desk representative / Reprezentant relatii cu clientii

  • Se ocupa de receptia si returmarea telefoanelor mobile.
  • Se ocupa de relationarea cu clientul furnizand toate informatiile de care acesta are nevoie.
  • Are responsabilitatea gestiunii punctului de lucru.

Aplica acum

Te invitam sa trimiti CV-ul tau la adresa de email hr@cordongroup.ro

Vom lua legatura cu tine in cel mai scurt timp. Multumim.